Opis izdelka
Okama oblakovo domače ognjičevo kamilično mazilo je primerno je za večnamensko nego in regeneracijo vseh vrst poškodb in pojavov na koži. Dobrodejno deluje tudi na vezno tkivo kože ter izboljšuje njen obrambni mehanizem, saj deluje površinko in globinsko. Odlično se obnese pri negi in zaščiti zadnjične (analne) odprtine saj zaustavlja površinske krvavitve in pospeši celjenje prizadetega območja. Mazilo je priporočljivo uporabljati tudi, kot masažno podlago pri negi bolečih mišic, otrdelih sklepov in utrujenih okončin. Prizadeta mesta po občutku, nežno ali intenzivno masirajte. Za splošno nego je mazilo primerno predvsem za regeneracijo razpokane, suhe in zaradi zunanjih vplivov poškodovane kože, saj jo izdatno navlaži in mehča ter jo naredi bolj prožno.
Kamilica je nosilno zelišče, ki je že tisoče let znana predvsem po Evropi po svojih mnogih zdravilnih učinkovinah. Zelo znani so napitki iz kamilice (čaji), ki so do danes razširjeni že po celem svetu. Mazilo je priporočljivo uporabljati pri kožnih vnetjih, celjenju ranah, opeklinah in drugih pojavih na koži. Deluje tudi proti vnetjem (antiflogistik), preprečuje razmnoževanje mikroorganizmov (antiseptik), preprečuje znojenje (diaforetik) in preprečuje pojav alergij (antialergik).
Ognjič je poleg kamilice tudi ena od glavnih sestavin mazila. Deluje odlično proti vnetjem (antiflogistik) in dokazano pospešuje celjenje ran ter močno zavira rast mikroorganizmov (antiseptik). Izvlečke ognjiča so uporabljali že stari grki, rimljani ter arabska in indijska plemena.
Hamamelis krči žilice in preprečuje iztekanje sokov iz tkiva (adstringeno delovanje). Najbolj je bila uporaba hamamelisa razširjena med domorodnimi Indijanci v severni Ameriki, ki so pripravke iz te rastline uporabljali že stoletja pred prihodom belcev. Danes se ga večinoma uporablja kot dodatek losjonom po britju ali mazilom, ki se uporabljajo pri pikih žuželk. Zelo je razširjeno tudi mazilo za hemoroide in seveda druge poškodbe na koži.
Islandski lišaj pomaga pri zdravljenju ran, posebej takih, ki se težko celijo zaradi antibiotičnega vpliva lišajnih kislin. Raste predvsem v severnih predelih, kjer je tudi najbolj poznan v tradicionalni ljudski medicini.